Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

A gdyby ktoś zaatakował od strony morza... Na Bałtyku ćwiczą żołnierze z 14 krajów [ZDJĘCIA]

1 czerwca 2017, 17:17
"W portach w Szczecinie i Świnoujściu rozpoczynają się narady wojskowe oraz spotkania załóg w gronach narodowych, a następnie międzynarodowych, związane z przebiegiem ćwiczenia" - powiedział w rozmowie z PAP kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. "Dowódcy okrętów otrzymują pierwsze, ćwiczebne wprowadzenia" - dodał. Jak zaznaczył kmdr ppor. Kwiatkowski, wspólne działania morskie "uwzględniają poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych, wojny minowej, obrony powietrznej, obrony przed atakami okrętów nawodnych z udziałem środków powietrznych oraz operacji desantu morskiego".
"W portach w Szczecinie i Świnoujściu rozpoczynają się narady wojskowe oraz spotkania załóg w gronach narodowych, a następnie międzynarodowych, związane z przebiegiem ćwiczenia" - powiedział w rozmowie z PAP kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. "Dowódcy okrętów otrzymują pierwsze, ćwiczebne wprowadzenia" - dodał. Jak zaznaczył kmdr ppor. Kwiatkowski, wspólne działania morskie "uwzględniają poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych, wojny minowej, obrony powietrznej, obrony przed atakami okrętów nawodnych z udziałem środków powietrznych oraz operacji desantu morskiego". / PAP / Marcin Bielecki
Ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw bierze udział w manewrach Baltops 17, największych w tym roku międzynarodowych ćwiczeniach na Bałtyku. Pierwsze działania portowe odbywają się w Szczecinie. Chodzi o pokazanie obecności NATO w tym regionie.
Reklama
Reklama
Tematy:
wojsko Szczecin NATO Bałtyk okręty Baltops 17 manewry morze baltyckie

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • spy from the sky~
  2017-06-01 19:29:23
  Nie tylko od morza. Zielone ludziki trenuja.
  0
 • Lok
  2017-06-01 18:01:10
  A kto tu ma napasc i na kogo? Korea polnocna lubi USA draznic, nami , czyli baltykiem oni sie nie interesuja. A, juz wiem, marsjanie.! No tym to trzeba pokazac sile i solidarnosc ziemian, nadbaltyckich plemion!
  5
  pokażodpowiedzi (2)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama