Barack Obama wybrany na drugą kadencję

| Aktualizacja:
X

Prezydent Barack Obama wygrał wybory prezydenckie w USA zapewniając sobie rządy na drugą kadencję.

Około godz.23:30 (czasu lokalnego) Obama uzyskał potrzebne do zwycięstwa minimum 270 głosów elektorskich dzięki wygranej w stanie Ohio - podała telewizja CNN i inne amerykańskie media na podstawie częściowych, ale wiarygodnych obliczeń głosów.

Ohio to jeden ze stanów wcześniej "wahających się" (swinging states). Obama wygrał też w innych stanach "swingujących" Iowa i Wisconsin oraz w Oregonie i Nowym Meksyku.

Ogłoszona przez CNN reelekcja prezydenta wywołała euforię radości w Chicago, gdzie Obama ma swój główny sztab wyborczy i ma wygłosić przemówienie.

W sztabie wyborczym przegranego republikańskiego pretendenta do Białego Domu Mitta Romneya panuje żałoba.

Udostępnij na Facebooku
  • ~demografiawygrywa
   2012-11-07 07:33
   Każde następne 4 lata ,to coraz większa przewaga populacji kolorowych nad białymi. Już jest 50%. Szanse na wybór białego coraz mniejsze.
  • ~zxc
   2012-11-07 07:40
   A co to przecietnego zjadacza chleba obchodzi . jaden wart drugiego
  • ~Barton
   2012-11-07 07:40
   Nie minie tydzień i Obama otrzyma „pokojowego Nobla” za wspieranie lewactwa i szerzenie komunizmu w świecie. Jego wybór oznacza umocnienie się pozycji Rosji w Europie i świecie co skutkować będzie dalszą marginalizacją Polski przy pro rosyjskich rządach duetu Komorowski_Tusk.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.