Podczas konferencji prasowej poseł Michał Szczerba podkreślał, że Platforma traktuje poważnie obywateli. Wyjaśnił, że partia rozmawia z ludźmi o konkretnych rzeczach. Jak zaznaczył, zaowocuje to dobrym programem dla młodych. - Mamy świadomość, że nie ma dobrej polityki i przywrócenia w nią wiary bez nieustannej rozmowy z Polakami - podkreślał Szczerba.

Rzeczniczka kampanii Platformy Joanna Mucha nawiązywała do nowego hasła - "Tak. Chodzi o Waszą przyszłość". Jak mówiła, nawiązuje ono do setek rozmów, jakie odbyła premier Ewa Kopacz oraz parlamentarzyści, samorządowcy i członkowie PO. Stawką w nadchodzących wyborach jest przyszłość młodego pokolenia - podkreślała. Dodała, że chodzi też postawienie tamy rozdawnictwu, przez które nie da się zbudować bogactwa i dobrobytu.

Zarówno Joanna Mucha, jak i Michał Szczerba zapewniali, że program Platformy Obywatelskiej na kolejną kadencję zostanie zaprezentowany już wkrótce. Jak się nieoficjalnie mówi, będzie to już w najbliższą sobotę. Pytana o to na konferencji Joanna Mucha informacji tej nie potwierdziła. - Proszę jeszcze o trochę cierpliwości - powiedziała.