Zdaniem Komorowskiego, bezpieczeństwo budują przede wszystkim silne sojusze gospodarcze, polityczne i wojskowe. Pogłębianie integracji europejskiej to najlepszy sposób na umacnianie naszej pozycji międzynarodowej - mówił prezydent. Nawiązywał też do wydarzeń na wschodzie Ukrainy i apelował o jedność i solidarność w obliczu tego konfliktu. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Korwin-Mikke po weekendzie zaskoczy Dudę i Komorowskiego?>>>

Dziś decydujemy nie tylko o losie naszego kraju, ale naszego regionu, bo Polska ma takie położenie - mówił. Dodał, że nie stać nas na chaos i polityczne eksperymenty, potrzebujemy zgody i bezpieczeństwa.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że będzie służył Polsce swoim doświadczeniem i wspierał jej modernizację. Jak dodał, naszym celem powinno być znalezienie się do roku 2025 w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych państw Unii Europejskiej.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że będzie zabiegał o wprowadzenie ulg podatkowych dla firm. - Zgłoszę ustawę ułatwiającą współpracę nauki i biznesu - dodał. Prezydent mówił też, że priorytetem polskiej polityki powinno być zapewnienie dobrych warunków startu dla młodych, wprowadzenie elastycznego czasu pracy i urlopów na opiekę nad dziećmi.

Poparcie dla Bronisława Komorowskiego wyraziła premier Ewa Kopacz. - Gramy o zwycięstwo, zrobię wszystko, by stało się to w pierwszej turze - zapewniała na konwencji Komorowskiego szefowa rządu. Przekonywała, że przez ostatnie 5 lat mieliśmy do czynienia z prezydentem umiejącym słuchać i zdolnym do dialogu.

Również Władysław Bartoszewski przekonywał na konwencji, że Bronisław Komorowski był dobrym prezydentem w niełatwych warunkach. Wyraził nadzieję, że Polacy, wybierający prezydenta, podejmą mądrą decyzję. Mówił, że wierzy w siłę rozsądku i patriotyzm Polaków. - Wierzę w mój naród, który jest trudny, ale lepszego nie mamy - powiedział Bartoszewski.

Tuż po zakończeniu konwencji, prezydent Komorowski wsiadł do "Bronkobusa" i ruszył na objazd Polski. Jednocześnie wyjechało 16 innych autobusów z działaczami Platformy, by zabiegać o poparcie dla kandydata.

Dziś "Bronkobus" zawita do podwarszawskiego Piaseczna. Następnie będzie w Starachowicach. W niedzielę Bronisław Komorowski spotka się z mieszkańcami Nowego Targu i Krakowa. Tego dnia rano, w ramach wykonywanych obowiązków spotka się z prezydentem Słowacji.