W rozmowie z RMF FM, Małgorzata Kidawa-Błońska przyznaje, że wyniki PO w wyborach samorządowych mogłyby być lepsze:

Wybory samorządowe są wielopłaszczyznowe i rzeczywiście do sejmiku liczyłam na lepszy wynik PO. Nie jest on beznadziejny, ale...(...) Mieliśmy apetyt na lepszy wynik. Rzeczywiście PiS osiągnął dobry wynik. Biorąc pod uwagę także, że to nie jest wynik samego PiS, ale jednak i kandydatów od Gowina i od Ziobry, którzy weszli. Czyli można powiedzieć, że to taka koalicja. Natomiast bardzo pozytywny jest wynik naszego koalicjanta.

Zdaniem członkini PO, jej partia nie popełniła żadnych rażących błędów w kampanii wyborczej, Ewa Kopacz zaś doskonale sprawdza się w roli premiera:

Przegraliśmy... Na pewno w wielu okręgach jakieś błędy popełniliśmy, ale ja nie mam takiego poczucia, że to była kampania, w której zrobiliśmy jakieś błędy. Odbudowujemy zaufanie - to jest bardzo trudne. Raz stracone zaufanie odbudować - to jest bardzo trudne i wydaje mi się, że ten trend nawiązywania dialogu z Polakami idzie nam dość dobrze. Jeżeli nawet popatrzymy na oceny rządu Ewy Kopacz - jednak jest zdecydowanie lepszy, niż miał Donald - to jednak potrzeba na to czasu. Przez dwa miesiące nie da się wszystkiego zrobić...

Zapytana, czy nie obawia się, że bez Donalda Tuska, Platforma nie ma szans na wygranie żadnych wyborów, odparła:

Na pewno z Donaldem Tuskiem łatwiej się wygrywało, bo byliśmy przekonani, że zawsze w jakiś zaczarowany sposób przekonuje Polaków do tego, żeby głosowali na Platformę.

Kidawa-Błońska wierzy jednak w nową premier i oczekuje, że jej praca już niebawem przyniesie oczekiwane przez partię efekty:

Nie przyniosła pecha! Wydaje mi się, że Ewa Kopacz bardzo dobrze zdiagnozowała to wszystko, co trzeba zmienić w działaniu Platformy. Ta jej praca za parę miesięcy przyniesie dużo lepszy efekt.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Jednym radość, drugim smutek... Partie po ogłoszeniu wyników wyborów. ZDJĘCIA