Dziennik Gazeta Prawana logo

65-latka szykowała się do ewakuacji, nie żyje. Tragedia w Głuchołazach

18 września 2024, 11:25
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tragedia w Głuchołazach. Nie żyje 65-latka
Tragedia w Głuchołazach. Nie żyje 65-latka/PAP
Nie żyje 65-latka z Głuchołazów, która zaginęła w trakcie przygotowań do ewakuacji. Tragiczne wieści potwierdziła rodzina pani Ireny. To kolejna ofiara śmiertelna na terenach objętych powodzią w Polsce.

"Poszukiwania Pani Ireny O. z Głuchołaz zostały odwołane. Niestety 65-latka nie żyje" – poinformowały w mediach społecznościowych Nowiny Nyskie. 

Kolejna ofiara powodzi w Polsce. Nie żyje 65-latka z Głuchołazów

W niedzielę (15 września) kobieta przygotowywała się do ewakuacji z powodu powodzi. Chwilę po tym, jak poinformowała syna, że wyszła z domu, nikt nie wiedział, co się z nią stało. 

"Kobieta wyszła z domu, znajdującego się przy ulicy Norwida ok. godz. 7:00, lecz w umówione miejsce nie dotarła, nie nawiązała też żadnego kontaktu z rodziną. Są podejrzenia, że kobietę zabrała fala" - napisała jej córka we wpisie na Facebooku.

Teraz potwierdziły się najgorsze obawy – znaleziono ciało 65-latki. Rodzina zmarłego, pogrążona w żałobie, potwierdziła smutne informacje.

- Przyczyną śmierci było utonięcie, woda ją porwała. Ciało znaleziono wczoraj - powiedział w rozmowie z o2.pl.

Powódź w Polsce zbiera śmiertelne żniwo. Rośnie liczba ofiar

65-latka to kolejna ofiara powodzi na południu Polski. Starostwo Powiatowe w Kłodzku podało, że łączna liczba ofiar śmiertelnych na Ziemi Kłodzkiej wzrosła do 10. Tych doniesień nie potwierdziła Komenda Główna Policji, która przekazała, że posiada informacje o sześciu ofiarach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj