Michnik do Kiszczaka: Trzeba być durniem... [IPN PUBLIKUJE LIST Z 1983 ROKU]
24 marca 2016"To nie ja dziś jestem więziony - to Polska" - zwraca się Adam Michnik w liście do generała Czesława Kiszczaka, wysłanym w 1983 roku z więzienia, do którego trafił opozycjonista i przyszły redaktor naczelny "Gazety Wyborczej". Instytut Pamięci Narodowej w ramach ujawniania materiałów przejętych z tak zwanej szafy Kiszczaka opublikował także list Michnika. Przytaczamy jego treść.