Brednie WSIarzy oraz "Rzeczpospolitej" i wiadomości Onetu nigdy nie zatrzymają nas w ujawnieniu wszystkich informacji dotyczących komunistycznej armii i ludzi z nią związanych! - zadeklarował w czwartek na Twitterze prof. Cenkiewicz.

Reklama

Jak wyjaśnił, "twierdzenia o bezprawnym odtajnianiu akt są kłamstwem wielokrotnie prostowanym w odpowiedziach dla Onetu".

W artykule "Sławomir Cenckiewicz oraz Wojskowe Biuro Historyczne pod lupą służb i prokuratury" portal Onet poinformował w czwartek, że "tajne i ściśle tajne dokumenty z archiwów wojskowych były bezprawnie odtajniane przez szefa Wojskowego Biura Historycznego Sławomira Cenckiewicza i jego współpracowników".

Zaznaczono, że "takie zawiadomienie wpłynęło do Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego". "Według informacji Onetu złożył je pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych w WBH" - wyjaśniono.

W 2016 r. ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powołał na stanowisko pełnomocnika MON ds. reformy archiwów wojskowych prof. Sławomira Cenckiewicza. W rezultacie tamtej reformy w 2016 r. powstało WBH, któremu podporządkowano wszystkie archiwa wojskowe. Szefem WBH został prof. Cenckiewicz.