Titanic II powstanie w stoczni w Nanjingu, stolicy prowincji Jiangsu. Zleceniodawcą budowy okrętu nie są jednak chińskie władze, lecz australijski miliarder, potentat branży górniczej Clive Palmer. Budowa dokładnej repliki Titanica zajmie trzy lata. Właśnie zakończyło się przystosowywanie stoczni do budowy tak pokaźnych rozmiarów okrętu.

Reklama

Titanic II będzie miał 270 metrów długości i 53 metry wysokości. Na 9 pokładach znajdzie się 840 pokoi i apartamentów, a także baseny, siłownie i biblioteka. Dziewiczy rejs Titanica II już w 2016 roku. Bilety w sekcji VIP kosztować mają milion dolarów. Chętnych ponoć nie brakuje. Właściciel Titanica II zapewnia, że będzie on wyposażony w sprzęt, który pozwoli uniknąć zderzenia z górą lodową.

Titanic w chwili wodowania w 1911 rok był jednym z największych parowych statków pasażerskich na świecie. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym opinia publiczna uznawała go za niezatapialny. O tym, że były to opinie błędne zszokowany świat dowiedział się w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Wtedy to Titanic zderzył się z górą lodową podczas dziewiczego rejsu na trasie Southampton - Nowy Jork.

Jak podaje Wikipedia: Spośród 2208-2228 pasażerów i załogi Titanica zginęło ponad 1500 osób. Przeżyło katastrofę tylko około 730.