Katastrofa powietrznego Titanica. Tak spłonął Hindenburg
1 Pożar wybuchł, gdy sterowiec zacumował w Nowym Jorku. Na pokładzie maszyny było 36 pasażerów i 61 członków załogi. Zginęło 35 osób - z czego część została przygnieciona przez wyskakujących z maszyny pasażerów.
AP / MURRAY BECKER
2 Kapitan Hindenburga, Max Pruss twierdził, że Hindenburg został zniszczony przez pocisk zapalający.
AP / Anonymous
3 Prezes towarzystwa lotniczego winił jednak za katastrofę kapitana - przepisy zakazywały lądować sterowcem w burzę i przy silnym wietrze.
AP / MURRAY BECKER
4 Eksperci twierdzą, że pożar wywołał splot kilku czynników - ostry skręt, by skompensować podmuch wiatru doprowadził do pęknięcia stalowej liny, która uszkodziła zbiornik z wodorem. Iskra, któa przepłynęła po mokrych linach cumowniczych dotarła do uszkodzonego zbiornika i podpaliła wodór.
AP
5 Katastrofa zatrzymała rozwój sterowców. Ludzie przesiedli się do samolotów. Szczątki Hindenburga trafiły do Niemiec, gdzie wykorzystano je do produkcji samolotów bojowych.
AP / MURRAY BECKER
Komentarze(7)
Pokaż:
Myślę, że to o czym piszę, nie daje nam zadowolenia, ale chwilowe odreagowanie, a przecież szukamy szczęścia, szukamy czegoś, co nam pomoże odkryć źródło szczęśliwości. Na stronie zdrowieducha.pl są liczne podpowiedzi dotyczące...a no zajrzyj, przekonaj się
i był szybszy od Concorde
ZAWSZE PARU szwabow MNIEJ SZKODA ZE TEN morderca adolf NIE LECIAL