Reklama

Tomasz Lis rozstaje się z "Wprost" po niespełna dwóch latach kierowania tygodnikiem. Jak wynika z nieoficjalnych informacji "DGP" Tomasza Lisa ma zastąpić Michał Kobosko, który kieruje obecnie innym tytułem wydawanym przez Point Group - „Bloomberg Businessweek Polska”. Powodem zwolnienia miał być konflikt redaktora naczelnego z Michałem Lisieckim, szefem Point Group, wydawcy "Wprost".

Z redakcją rozstają się też Tomasz Plata i Łukasz Ramlau, którzy dołączyli do "Wprost" razem z Lisem oraz Renata Kim i Ryszard Holzer. Wszyscy złożyli wypowiedzenia.

Tomasz Lis był zaskoczony decyzją. Zwolnienie wręczono mu w dniu, kiedy "Wprost" ma przyznawać doroczną nagrodę Człowieka Roku. Część dziennikarzy zapowiedziała, że nie pojawi się na dzisiejszej gali. Na stronie cosnowego.pl pojawiło się oświadczenie Tomasza Lisa.

Chciałem z całego serca podziękować wszystkim moim koleżankom i kolegom za 22 miesiące wspólnej przygody. Przejmowaliśmy upadające pismo i niemal nikt nie dawał nam szans. Dziś sprzedaż tego pisma jest o 2/3 wyższa, a operacja ratunkowa zakończyła się niekwestionowanym sukcesem. To zasługa dziennikarek i dziennikarzy Wprost, który jestem absolutnie wdzięczny.

Reklama