Telewizja Trwam dostała miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej. Poinformowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Przewodniczący Rady Jan Dworak powiedział, że nadawca Trwam, fundacja Lux Veritatis, spełniła wszystkie wymogi koncesyjne oraz warunki konkursu. Początkowo o miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej starało się trzech nadawców: Media Works S.A. , spółka wieczorna.pl i Lux Veritatis.

Reklama

Wcześniej Media Works wycofała się z konkursu, a wieczorna.pl - jak powiedział przewodniczący KRRiTV - nie spełniła warunków formalnych. "Na mecie tego wyścigu pozostała tylko fundacja Lux Veritatis, która musiała zmagać się już nie z konkurentami, ale z wymogami koncesyjnymi i warunkami konkursu" - powiedział Dworak. Dodał, że o ile w pierwszym konkursie fundacja ojca Tadeusza Rydzyka nie spełniła wymogów formalnych, o tyle tym razem jej oferta spełniła wymagane warunki.

Rada pierwotnie odmówiła miejsca na multipleksie katolickiemu nadawcy, twierdząc, że nie ma on wystarczającego zabezpieczenia finansowego. Nadawca Trwam, fundacja ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis oprotestowała tę decyzję. Przez miasta, także w USA, przeszły marsze protestacyjne. Do Rady miesiącami płynęła lawina listów. Sprawą zajmowały się wielokrotnie komisje sejmowe i senackie.