Jak wynika z raportu wirtualnemedia.pl stworzonego w oparciu o dane Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy na sprzedaż ogółem w 2013 roku miało wydanie „Faktu” z 10 stycznia z Katarzyną W. na okładce. Tabloid donosił wtedy, że matka małej Magdy z Sosnowca miała drugie dziecko. To konkretne wydanie sprzedało się w 549 049 egzemplarzach (sprzedaż ogółem).

Reklama

Drugie najchętniej kupowane przez czytelników wydanie "Faktu" miało na okładce temat o przekrętach w branży wędliniarskiej "Jad kiełbasiany w szynce z padliny" i opatrzony zdjęciem tekst o trafgicznej sytuacji podopiecznych jednego z domów starców. To wydanie sprzedało się w liczbie 533 226 egzemplarzy.

Media

Publikowanie zdjęć i tekstów o Katarzynie W. na okładce opłaciło się też wydawcy "Super Expressu". Najbardziej poczytny egzemplarz - sprzedany w styczniu, w 307 711 egzemplarzy - informował o tym, że matka Magdy "ćpała", a jej mąż "miał trzy kochanki".

Drugi najlepiej sprzedający się numer gazety (276 440 egz.) pojawił się w kioskach tydzień później, a na okładce znalazło się zdjęcie zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej.

Reklama

Najlepszym komentarzem do tych liczb niech będzie satyryczny rysunek Andrzeja Mleczki z wizerunkiem kamiennego pomnika i podpisem: wdzięczne media matce Madzi.