Terlikowski pozostanie też członkiem zarządu nadawcy stacji. Jego zastępczynią w redakcji będzie Anita Gargas.

Reklama

O swoim odejściu Bronisław Wildstein poinformował w czwartek w porannym programie Telewizji Republika. - Zrezygnowałem z dniem dzisiejszym ze wszystkich stanowisk w Telewizji Republika. Nagrany już ostatni odcinek mojego programu zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu - potwierdził Wildstein w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bronisław Wildstein: Byłem masonem, zostanę katolikiem>>>

Jako powód odejścia Wildstein mówi o różnicy zdań co do tego, jak powinien wyglądać ład korporacyjny w stacji, między nim a Lucjanem Osiwczykiem, głównym inwestorem Telewizji Republika. - Jestem zwolennikiem bardzo klasycznych metod - gdy istnieją pewne instytucje, które dzielą obowiązki. Pewną odpowiedzialność ma redaktor naczelny, pewną ma zarząd, a jeszcze inną rada nadzorcza. Trzeba trzymać się tych zasad - a jeżeli się ich nie trzymamy, to efekty bywają opłakane - tłumaczył Wildstein w rozmowie z wPolityce.pl.

Bronisław Wildstein był związany z Telewizją Republika od początku jej działalności. Prace nad uruchomieniem kanału zaczęły się pod koniec 2012 roku, a emisja ruszyła wiosną 2013 roku.

Reklama