TVN poinformował w komunikacie, że w efekcie wspólnej decyzji o zakończeniu współpracy, John Driscoll nie będzie już pełnił funkcji Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego TVN, natomiast przez określony czas pozostanie on jeszcze w spółce w roli doradczej.

Reklama

- John od 2010 roku odgrywał kluczową rolę w operacyjnym i finansowym zarządzaniu firmą, czego kulminacją było przejęcie spółki przez Scripps Networks Interactive i transformacja TVN ze spółki publicznej w prywatną. W imieniu TVN chcę podziękować Johnowi za jego lojalność oraz wybitny wkład w osiągnięcia firmy - powiedział Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN.

- Zmiana właściciela i wyjście TVN z giełdy to dobry moment na podjęcie decyzji o rozpatrzeniu innych potencjalnych możliwości na rynku - stwierdził z kolei John Driscoll, cytowany w komunikacie.

Większość jego obowiązków przejmie Piotr Korycki, członek zarządu ds. kontrolingu biznesowego, który został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu TVN.

To kolejna już personalna zmiana w TVN odkąd telewizję przejęli Amerykanie ze Scripps Networks Interactive. Z rady nadzorczej stacji odeszli już przedstawiciele rodzin założycieli telewizji - Aldona Wejchert i Piotr Walter oraz Bruno Valsangiacomo, który przed laty pomagał Mariuszowi Walterowi i Janowi Wejchertowi zakładać ITI.

Spółka zniknęła też z giełdy papierów wartościowych.