Jak dowiedział się dziennik.pl miejsce programu Tomasza Lisa w wiosennej ramówce zajmie serial na podstawie scenariusza Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego zatytułowany "Artyści". - Od początku stałem się fanem tej produkcji - mówi nam Maciej Chmiel. Szef "Dwójki” widział obszerne fragmenty serialu w czasie montażu. Produkcja została zamówiona jeszcze przez jego poprzednika, Jerzego Kapuścińskiego.

Reklama

Dzieło najsłynniejszego teatralnego duetu ostatnich lat to opowieść o perypetiach aktorów z fikcyjnego Teatru Popularnego w Polsce.

W obsadzie zobaczymy, m.in. Ewę Dałkowską, Jerzego Trelę, Mikołaja Grabowskiego, Tomasza Karolaka czy Dorotę Segdę. TVP2 pokaże osiem odcinków.

Do startu wiosennej ramówki TVP2 będzie emitować w tym paśmie filmy dokumentalne.

Reklama

Decyzja w sprawie ostatecznego kształtu oferty publicystycznej w TVP2 jeszcze nie zapadła. Planowany na 29 lutego debiut programu poświęconego tematyce społeczno-politycznej może się opóźnić.

Tydzień temu TVP nadała ostatni odcinek programu “Tomasz Lis na żywo”. Ani obecne kierownictwo, ani poprzedni prezes TVP, Janusz Daszczyński nie zdecydowali się przedłużyć umowy z dziennikarzem. Redaktor naczelny "Newsweeka" zamierza jednak kontynuować projekt w internecie.