Dzisiejszą 226 audycją "Się kręci" zakończyłem swoją pracę z nową dyrekcją Programu 3. Polskiego Radia. - poinformował dziennikarz swoich słuchaczy. Swoją decyzję uargumentował zamianami wprowadzonymi przez nowe władze stacji:

Reklama

Pisząc wyjaśnienie do nowego dyrektora rozgłośni, napisałem, że nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika „Fronda” do środowego wydania „Klubu Trójki”, tak dalece odbiega od mojej filozofii, że trudno mi pogodzić autorski pomysł redaktora realizowany o godz. 21, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości, z moim programem, który startuje o 22 i który jest muzycznie i słownie adresowany do ludzi, którzy wyznają wartości i zasady, jakimi kierujemy się, tworząc takie projekty, jak chociażby festiwal Przystanek Woodstock.

Owsiak dodał, że czarę goryczy przelało zwolnienie kierowniczki redakcji aktualności - Grażyny Mędrzyckiej-Gęsickiej.

Do tej pory, mimo że Trójka miała różne tory zmian, zawsze była samodzielnym i niezwykle twórczym radiem, które łączyło pokolenia Polaków. Z całego serca życzę, aby tak się znowu stało.

Na koniec dziennikarz podziękował wszystkim tym, z którymi pracował przy tworzeniu swoich audycji i zadedykował Trójce piosenkę grupy Happysad "My się nie chcemy bić, my chcemy się całować":

To przesłanie, dla wielu krewkich patriotów może być trochę naiwne, ale to właśnie jest moja filozofia. Kocham Trójkę, zawsze będę ją kochał. Gdzieś tam się jeszcze może usłyszymy.

Jerzy Owsiak z Programem 3. Polskiego Radia związany był od 2012 roku. Wcześniej pracował w tej stacji w latach 1991 - 1999.