Sąd uznał słowo "nierób" za znieważające, bo słowniki języka polskiego opisują je jako "pogardliwe" określenie człowieka leniwego, próżniaka - czytamy na stronie 24legnica.pl.

Reklama

Jerzy Owsiak nazwał Piotra Wielguckiego "nierobem" w jednym z nagrań zamieszczonych na stronie kreciola.tv.

Dlaczego facet, który zdrowo wygląda, który ma dwie zdrowe ręce, który wygląda na potężnego chłopa, jest nierobem, nie pracuje? Nie daje sobie rady w życiu, to jakim cudem ma oceniać tych, którzy dają sobie radę? - pytał m.in. Owsiak.

Sąd uznał, że szef WOŚP znieważył Matkę Kurkę używając wobec niego określenia "nierób" oraz zniesławił sugerując, że bloger nie daje sobie rady w życiu i ukrywa swoje dochody.

Reklama

Jak podaje TOK FM, Owsiak ma zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny, 500 zł kosztów sądowych i zwrócić Matce Kurce część kosztów procesu. Bloger żądał więcej: 10 tys. zł grzywny i 50 tys. zł nawiązki dla siebie.

Owsiak i Matka Kurka nie po raz pierwszy stają w sądzie naprzeciw siebie. TOK FM przypomina, że bloger w 2015 roku przegrał już z Owsiakiem proces za nazwanie szefa WOŚP "królem żebraków" i "hieną cmentarną". Bloger musiał zapłacić 5 tys. zł grzywny. W lutym tego roku sąd uznał za zniesławiające sugestie Matki Kurki dotyczące wykorzystania biletów z WOŚP do własnych celów. Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny, nakładając na Matkę Kurkę 10 tyś. zł zadośćuczynienia.