Nowy program reporterski, który w wiosennej ramówce TVP 1 będzie nadawany codziennie po "Wiadomościach", jest wprowadzany w związku z tegorocznymi wyborami samorządowymi. – Takiej informacji Jacek Kurski udzielił Radzie Mediów Narodowych – mówi nam Juliusz Braun, członek RMN. – Prezes TVP powiedział, że wprowadzi w TVP 1 program, w którym znajdą się interwencje i analizy dotyczące m.in. nieprawidłowości w samorządach. Powiadomił nas, że wprowadza tę audycję w związku z nadchodzącymi wyborami i że będzie ona nadawana o godz. 20 – stwierdza Braun.

Reklama

Kurski mówił też radzie, że nowy program reporterski ma przypominać "Celownik" nadawany kiedyś w Jedynce. Ta audycja ukazywała się w latach 2005-2012, do 2007 roku jako „"Na celowniku”. Współtworzyła ją Joanna Klimek, która za prezesury Kurskiego była w 2016 r. dyrektor programową TVP.

Według informacji branżowego "Presserwisu" szefem nowego programu reporterskiego TVP 1 będzie Przemysław Wenerski, który pracuje w TVP od sierpnia 2016 r., ostatnio w redakcji "Magazynu śledczego Anity Gargas". Wcześniej był związany m.in. z TVN 24 ("Czarno na białym" w latach 2011-2016).