Sam Godusławski rozszerza tematykę, którą będzie się zajmował. Od 1 maja jest odpowiedzialny również za teksty dotyczące służb specjalnych. Do tej pory był zaangażowany w materiały śledcze poruszające tematykę gospodarczą. Publikował również analizy dotyczące finansów publicznych, polityki pieniężnej i makroekonomii.

Reklama

DGP uruchamia również bezpieczną i gwarantującą pełną anonimowość skrzynkę kontaktową dla sygnalistów w szyfrowanym serwisie tutanota pod adresem dziennik@tutanota.com.

Godusławski jest związany z DGP od czerwca 2017. Wcześniej przez dwa i pół roku był dziennikarzem ekonomicznym "Pulsu Biznesu". Przed PB przez siedem lat pracował w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie publikował materiały dotyczące makroekonomii, finansów publicznych, rynków walut oraz papierów dłużnych.

Wielokrotnie nominowany do Grand Press Economy (w 2014, w 2015 "za niezwykłą umiejętność przejrzystego prezentowania niełatwej tematyki finansów publicznych", w 2018 "za dociekliwość w analizowaniu afery GetBacku, co zaowocowało newsami i rzetelnymi analizami różnych jej wątków") oraz zdobywca Grand Press Economy 2016 "za niezależne, rzetelne i poparte twardymi danymi analizy makroekonomiczne". Otrzymał również tytuł Dziennikarza Ekonomicznego 2018 r. w konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Jest także nominowany w tegorocznej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska.

Reklama