Komisja konkursowa Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska – zwanej "ekonomicznym Fikusem” - otrzymała kilkadziesiąt zgłoszeń. Do finału zakwalifikowała trzy cykle artykułów. Poza Godusławskim, nominacje uzyskali Wojciech Boczoń za cykl publikacji w portalu Bankier.pl o kłopotach kredytobiorców kredytu „Alicja” oraz Maciej Rudke za cykl publikacji w „Rzeczpospolitej” i „Parkiecie” o zmieniającej się sytuacji prawnej "frankowiczów” w ich relacjach z bankami.

Reklama

- To jest nagroda także dla redakcji „Dziennika Gazety Prawnej”. Afera GetBack była trudna do opisywania ze względu na szereg zaangażowanych w nią instytucji i bardzo wpływowych ludzi. Redakcja odważała się ją opisywać, nie bojąc się gróźb i pozwów sięgających setek milionów złotych, bo takie groźby były pod adresem moim i redakcji kierowane – mówił Godusławski po odebraniu nagrody.

Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego została przyznana w środę 30 września na gali Press Club Polska. Poznaliśmy na niej również laureatkę nagrody im. Dariusza Fikusa. Została nią Magdalena Gałczyńska z Onetu za cykl "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości". Godusławski znalazł się na liście finalistów – nominację otrzymał za cykl tekstów o Marianie Banasiu. Nagrodę Specjalną otrzymali Karolina Baca-Pogorzelska i Piotr Czaban, których starania doprowadziły do przyznania przez Polskę azylu małżeństwu syryjskich dziennikarzy Omarowi i Asmie al-Halab oraz ich dzieciom.