Jak podało we wtorek TVP INFO, rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong, który nadzoruje funkcjonowanie placówki mówił kilka dni temu, że "Warszawski Uniwersytet Medyczny nie prowadzi akcji szczepień".

Reklama

Gdy afera zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, Gaciong oznajmił: na korytarzu "wśród oczekujących rozpoznałem tylko kilka znanych postaci ze świata kultury". Później – jak ujawnił portal tvp.info – okazało się, że są zdjęcia, na których rektor wita jednego z aktorów przed szczepieniem - pisze portal.

TVP INFO poinformowało również, że prof. Gaciong kilka lat temu zagrał w produkcji TVN "Lekarze". Chodzi o lata 2012-14. Medyk wystąpił w jednym odcinku jako aktor, był też konsultantem - czytamy w TVP INFO.

Portal przywołuje też rozmowę prof. Gacionga z "Pulsem Medycyny", w której mówił o tym aktorskim epizodzie. Praca przy serialu "Lekarze" była fantastyczną przygodą. Autorami pomysłu na taką produkcję byli moi przyjaciele. Chcieli tworzyć serial, w którym byłaby prawdziwa medycyna. A że byłem jedyną osobą z medycznego świata, którą znali, zwrócili się z tym do mnie. Serial realizowano przez dwa lata, cieszył się dużą popularnością – mówił w wywiadzie cytowanym przez TVP INFO rektor WUM.

Reklama

Portal dodał, że prof. Gaciong mówił w nim też, że zagrał jedną rolę – prof. Błażeja Duszyńskiego. Wystąpiłem w scenie, w której przeszczepiano wątrobę bohaterce, granej przez znaną aktorkę Magdalenę Różczkę. A później ją reanimowałem. Skutecznie! – oznajmił.

Jak pisze TVP INFO, od kilku dni media donoszą o kolejnych celebrytach i aktorach, którzy poza wyznaczoną kolejnością skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVIF-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chodzi o 18 osób.

Wśród tych osób są m.in.: założyciel TVN Mariusz Walter i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oraz aktorka Anna Cieślak, prywatnie partnerka Miszczak.