Dziennikarka na swoim profilu Facebookowym w sposób obraźliwy skrytykowała huczne obchody 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Reklama

"W związku z zamieszczeniem przez panią Dorotę Kozińską wpisu w mediach społecznościowych, który narusza zasady życia społecznego, drwi z 96 osób pochodzących ze wszystkich środowisk politycznych i społecznych, które zginęły pod Smoleńskiem, obraża uczucia wielu osób, w tym rodzin członków państwowej delegacji oraz jest szerzeniem mowy nienawiści, Polskie Radio zdecydowało o zakończeniu z panią Kozińską współpracy" - napisano w oświadczeniu przesłanym PAP.

"Polskie Radio, jako nadawca publiczny nie może się zgodzić na tolerowanie tego typu zachowań. Zachowanie pani Doroty Kozińskiej jest podobne do zachowania pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego, które również spowodowało wzburzenie szerokiej opinii publicznej" - podano.

Katastrofa Smoleńska

Reklama

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.