Ale przecież w blogosferze - choć zarozumiała jest czasami aż wstyd - można znaleźć sporo świeżej inspiracji. Najwięcej - wybaczą koledzy amatorzy - jednak na blogach zawodowców. Tak -czytam głównie blogi dziennikarskie.

Reklama

>>> Najlepsze blogi polityczne według Piotra Zaremby

Oto mój krótki ranking:

1. >>> Piąta władza - blog kilku dziennikarzy wrocławskich, zaskakujący profesjonalizmem, zwracający uwagę na sprawy ważne, choć pomijane przez media. Niepokornie, ale niebanalnie. I bez zadęcia.

2. >>> Dick Morris - czyli guru amerykańskiego doradztwa politycznego. Kiedyś u Clintona, teraz u boku Partii Republikańskiej. Świetne źródło wiedzy o amerykańskiej polityce.

3. >>> Eryk Mistewicz - na twitterze. Trochę polski odpowiednik Dicka Morrisa, błyskawicznie wyłapuje ważne informacje polityczne z Europy. Czuje wiatry, trendy i ma sporo insiderskich informacji. Bywa fascynujący i inspirujący.

4. >>> Krzysztof Leski – Nie wiem jak to Krzysztof robi, ale zawsze wszystko dokładnie policzy - rozkład głosów czy dochody w budżecie. I zawsze potrafi przewidzieć kilka politycznych ruchów do przodu. A na pewno - wykluczyć niemożliwe, np. ze względu na blokady prawne. Trochę tylko za bardzo i za często wdaje się w pyskówki z innymi blogerami, to go trochę rozwadnia.

5. >>> Jakub Kumoch - do niedawna kolega z Dziennika . Na blogu jak zawsze niepoprawny politycznie i przekorny. I nie tylko o polityce.

I wielu innych oczywiście :-)
_________________________
PRZECZYTAJ TAKŻE:
>>> Jarosław Kaczyński: Blogerzy mnie popierają
>>> Ranking blogów politycznych Piotra Zaremby