Tomasz Raczek, krytyk filmowy i szef wydawnictwa Latarnik, nawiązuje do słów wypowiedzianych przez Joannę Szczepkowską w programie Moniki Olejnik. Aktorka powtarzała tezy zawarte w felietonie zamieszczonym na stronie e-teatr.pl, mówiące o istnieniu lobby gejowskiego w polskim środowisku teatralnym, które - jak streszcza Raczek - utrudnia jej pracę. Szczepkowska jako dowód przywołuje sytuację z jej udziałem. Na zebraniu w Teatrze Dramatycznym wybitny homoseksualny reżyser powiedział do mnie - "Będziesz coraz bardziej martwa i coraz bardziej niepotrzebna" - napisała. Raczek wyjaśnił, że ów homoseksualne reżyser to najpewniej Krystian Lupa, który pozostaje z aktorką w konflikcie.

Reklama

Naczelny miesięcznika "Film", jak twierdzi, zrozumiał, że wedle Szczepkowskiej pozostali polscy geje starają się, żeby ta klątwa się spełniła. Tomasz Raczek się z tą tezą nie zgadza i także prezentuje dowód.

Jestem gejem i jestem wydawcą wydanej w ubiegłym roku książki Joanny Szczepkowskiej pt. "Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe". Książka ta zawiera niezrealizowane dotąd, głównie przez heteroseksualnych reżyserów i producentów, scenariusze, w których zobaczyłem duży potencjał artystyczny. Postanowiłem pomóc Joannie i pokazać je światu. Cieszę się, że dostałem jej zgodę, aby to zrobić. Towarzyszyło mi przy tym pragnienie, by Szczepkowska nie była martwa, lecz mogła dalej tworzyć. I żeby czuła się potrzebna - wyjaśnia Raczek.

Jego zdaniem, istnienie lobby gejowskiego jest jeszcze jednym niezrealizowanym scenariuszem Joanny.

Oświadczam jednak, że z tego powodu nie przestanę jej lubić, cenić i wydawać. Bo takim już jestem gejem - deklaruje na koniec.

Reklama