Według Kazimierza Kika, Ryszard Kalisz cały czas jest utożsamiany z lewicą, a nie jest człowiekiem lewicy. Wyrzucony z tej partii będzie niewiarygodny we wszystkich innych ugrupowaniach - ocenia.

Reklama

Za odwołaniem Kalisza ze stanowiska przewodniczącego komisji sprawiedliwości głosowało 16 członków komisji, a przeciwko 4.

Wniosek o odwołanie Kalisza złożył Dariusz Joński z SLD. Uzasadnił go tym, że polityk nie jest już w SLD, a więc stracił zaufanie partii, która rekomendowała go na funkcję przewodniczącego.

Poseł @dariusz_jonski w PN: wcześniej zdecydowaliśmy, że @ryszardkalisz będzie szefem komisji spraw.głównie ze względu na jego popularność.

— Agnieszka Gozdyra (@AGozdyra) 28 maja 2013

Dariusz Joński zgłosił też kandydaturę Stanisławy Prządki na przewodniczącą komisji. Poparło ją 19 posłów, 5 wstrzymało się od głosu. Nowa przewodnicząca podziękowała Ryszardowi Kaliszowi za jego pracę i wyraziła nadzieję, że będzie wspierał nowe władze komisji.

Miller z Tuskiem odwołali Ryśka. Skandal !Standardy platformerskie przejmuje Sojusz . Ciekawe kto go zastąpi w komisji ?

— Artur Dębski (@PoselDebski) 28 maja 2013

Na początku kwietnia sąd partyjny SLD wykluczył Ryszarda Kalisza z ugrupowania. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus.