Tadeusza Mazowieckiego wspominali też aktorzy kwestujący na cmentarzach. Daniel Olbrychski podkreślał, że odszedł jego przyjaciel i wielki człowiek. - Bardzo blisko się znaliśmy, można powiedzieć przyjaźniliśmy się. Byłem w jego komitecie wyborczym wtedy, gdy kandydował na prezydenta. Był cudownym premierem i wspaniałym człowiekiem - powiedział Daniel Olbrychski.

Maja Komorowska podziwia przede wszystkim odwagę byłego premiera. - Wielki człowiek - pisał historię Polski. Był w jej natrudniejszych momentach. Pamiętam go jako człowieka cierpliwego, rzetelnego. Nade wszystko był odważny - umiał podejmować decyzje, które wiedział, że będą się spotykały z krytyką - wspominała byłego premiera aktorka.

Wybitna postać, człowiek szlachetny, mało takich już zostało. Szkoda, że już od nas odszedł - mówił Andrzej Zaorski, twórca słynnego Polskiego Zoo, w którym Tadeusz Mazowiecki przedstawiany był jako żółw.

Msza żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Były premier Tadeusz Mazowiecki spocznie na małym cmentarzu w podwarszawskich Laskach na terenie Zakładu dla Niewidomych. Na dzień pogrzebu została ogłoszona żałoba narodowa.

Tadeusz Mazowiecki zmarł 28 października. Miał 86 lat.