Dyrektor Chazan nie przestrzegał prawa - tłumaczyła dziennikarzom prezydent stolicy. Ta argumentacja nie przekonuje Tomasza Terlikowskiego. Zdaniem redaktora naczelnego portalu Fronda.pl. gdyby ją zastosować, to nie byłoby o co sądzić doktora Josefa Mengele czy innych nazistowskich lekarzy, którzy zabijali zgodnie z prawem.

Reklama

Proces norymberski uświadomił nam, że są takie sytuacje, w których człowiek niezależnie od wyznania ma obowiązek być wierny prawu naturalnemu, które mówi nie zabijaj, a nie prawu stanowionemu, która pozwala zabijać - podkreśla Terlikowski.

Redaktor naczelny portalu Fronda.pl czeka na silny głos Kościoła w tej sprawie. Kościół powinien bronić wolności sumienia i prawa do życia każdego człowieka - to jest jego obowiązek - zaznacza publicysta.

Kontrola oceniła decyzję profesora w sprawie odmowy przeprowadzenia uzasadnionej aborcji w jego szpitalu, a także nieudzielenia informacji, gdzie kobieta taki zabieg może przeprowadzić.

Profesor powołał się na tak zwaną klauzulę sumienia, która daje mu prawo do odmówienia przeprowadzenia zabiegu, ale jednocześnie nakazuje wskazanie szpitala, do którego może się zgłosić. W rezultacie pacjentka urodziła dziecko z licznymi wadami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto broni prof. Chazana? Ginekologa już wcześniej wyrzucano z hukiem. SYLWETKA>>>