Jest pan satanistą? - spytała swojego gościa Monika Olejnik.

Reklama

Tak, swojego satanizmu uczyłem się od Bułhakowa, z mitologii i słuchając zespołu Black Sabbath. To jest taki jednoosobowy satanizm o artystycznym wymiarze. Wyznaję Lucyfera na potrzeby pism i wywiadów - odpowiedział Maciej Maleńczuk.

Jestem mistrzem mimikry. Powiem każdemu to, co chce usłyszeć - dodał.

Zawsze opisywałem podłość ludzką, własną i cudzą. Sam jestem katolikiem, przecież mnie ochrzczono. Według tych nauk, które są nam wtłaczane, powinniśmy być już dawno w niebie - stwierdził artysta.

Maleńczuk wyznał, że nie czuje się homofobem, choć jego zdaniem homoseksualizm za ładny nie jest.

Reklama

Prawdziwy mężczyzna powinien poszukać sobie kobiety, natomiast nie mam zamiaru wkraczać do czyjegoś łóżka i pan Nowak też nie powinien tego robić - stwierdził artysta po czym dodał:

Artysta był także pytany o komentarz Rafała Ziemkiewicza dotyczący dominikanina, który zgwałcił pijaną nastolatkę. Ziemkiewicz napisał na Twitterze: No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień... Ale jak zakonnik to kara konieczna.

Reklama

Potem publicysta dodał m.in.: Pytanie do oburzonych tłitem o wykorzystaniu nietrzeźwej kobiety A jak facet rano trzeźwieje obok kaszalota też ma prawo skarżyć ją o gwałt?

Publicysta Ziemkiewicz naruszył moje poczucie estetyki. Niech się położy koło lustra, też nie jest najpiękniejszy. Pewnie był pijany jak to mówił - skomentował Maleńczuk. Ziemkiewicz może być jednak trochę usprawiedliwiony, bo jak stwierdził artysta, wszyscy jesteśmy alkoholikami...

Maciej Maleńczuk udzielił ostatnio wywiadu, w którym wypowiedział się na temat Polaków, katolików i patriotyzmu. Słowa aktora oburzyły środowiska katolickie, w tym Ryszarda Nowaka, który złożył zawiadomienie do prokuratury.