Czy Jarosław Kaczyński jest geniuszem? Na tak postawione przez Łukasza Warzechę pytanie Magdalena Ogórek odpowiada: – Na pewno jest wybitnym politycznym strategiem. Realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna.

Reklama

Potrafi w paru krótkich zdaniach sprowadzić opozycję do parteru i wykazać jej porażającą indolencję intelektualną – mówi Ogórek na łamach tygodnika „Do Rzeczy”.

Jak dodaje, Kaczyńskiego od innych polityków różni „wszystko”. – Nie ma dziś w Polsce innej osoby, która miałaby całościową wizję Polski – uważa. – Liderzy opozycji grają w innej lidze. Niestety, podwórkowej.

Projekt realizowany przez PiS to przebudowa demokracji, która do tej pory miała charakter korporacyjny, gdzie kawałki państwa oddane zostały w dzierżawę wpływowym grupom. Istota demokracji została sprowadzona do rytuału głosowania, w którym ktokolwiek by wygrał, to i tak rządzili ci sami – przekonuje Magdalena Ogórek w „Do Rzeczy”.

Zdaniem Ogórek, partii rządzącej zdarzały się jednak pewne błędy. – Trudno, żeby ich ni było przy tak skomplikowanej misji. Owszem, PiS ma czasem problemy z komunikacją, którymi sama jestem zdziwiona, pamiętając znakomity PR Andrzeja Dudy w kampanii i bardzo dobrą strategię wizerunkową PiS przed wyborami do parlamentu – przyznaje. Dodaje jednak od razu, że Donald Tusk „przez dwie kolejne kadencje opowiadał bajki o zielonej wyspie, będące od początku do końca kłamstwem”.

Na sugestię Łukasza Warzechy, że sprawdziłaby się lepiej jako rzeczniczka rządu, Magdalena Ogórek odpowiada, że na razie satysfakcjonuje ją praca nad odzyskiwaniem zrabowanych z Polski w czasie wojny dzieł sztuki. Zastrzega przy tym, że nie wyklucza powrotu do polityki.

Jeśli jednak tak się stanie, to jest to melodia bardzo dalekiej przyszłości – podsumowuje.