"Jest taką ciemną postacią, nie szarą eminencją, a ciemną postacią rządu" - powiedział w marcu Zbigniew Ziobro na antenie Radia Maryja. Jak dodał, ówczesny wicepremier jest "człowiekiem, o którym się mówi, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane między innymi z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji" - przypomina "Wprost".

Reklama

Grzegorz Schetyna pozwał europosła PiS do sądu, żądając przeprosin i 30 tysięcy złotych na cele charytatywne. "Nie można bezkarnie opluwać i kłamać" - mówił wtedy poseł Platformy Obywatelskiej i szef MSWiA.

Proces może przerodzić się w medialne widowisko, bo - jak dowiedział się tygodnik "Wprost" - Zbigniew Ziobro chce wezwać na świadka biznesmena Ryszarda Sobiesiaka, bohatera ujawnionych stenogramów z podsłuchów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sobiesiak, do którego w rozmowach telefonicznych były już szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zwracał się "Rysiu", jest właścicielem sieci kasyn i jak wynika ze stenogramów z CBA, próbował wpłynąć na zapisy ustawy hazardowej.