Tematem debaty, która odbędzie się najprawdopodobniej w przyszły piątek, będzie oprotestowany przez internautów projekt nowelizacji ustawy hazardowej, który wprowadza Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych.

Rozmowa ma przebiegać jednocześnie w formie tradycyjnej, czyli twarzą w twarz, oraz wirtualnej, z wykorzystaniem dostępnych serwisów społecznościowych. Będzie można ją śledzić także dzięki transmisji on-line na stronie www.premier.gov.pl.

Choć dokładna data spotkania nie została jeszcze wyznaczona, internauci już zaczynają wybierać swoich reprezentantów. Ich głównym organizatorem został Maciej Budzich, autor specjalistycznego bloga o nowych mediach Mediafun i były dyrektor artystyczny magazynu Brief. "Organizację spotkania nazwaliśmy roboczo "Zapytaj Premiera", i pod takim hasłem działa już strona na Facebooku, która stanowi centrum koordynacyjne całej akcji" - mówi Budzich. I dodaje, że na Facebooku, jego własnym blogu oraz mikroblogach zbierane są też wszelkie pytania i zagadnienia, jaki mają być poruszone podczas debaty. "Chodzi o to, by wypowiedzieć mógł się każdy, kto ze względów logistycznych nie będzie mógł wziąć udział w tym spotkaniu osobiście" - dodaje Maciej Budzich.

Organizatorzy zapowiadają, że przebieg dyskusji będzie można śledzić na żywo na mikroblogach. Trwają też rozmowy z jednym z dużych portali internetowych w sprawie retransmisji debaty.