Dziennik Gazeta Prawana logo

Mandaty sejmowe rozdzielone

18 listopada 2007, 14:45
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
24.08.2004 Warszawasejm RPfot. Maciej Piasta
24.08.2004 Warszawasejm RPfot. Maciej Piasta/Inne
To już ostateczne dane. Potwierdziło się, że w nowym Sejmie Platforma Obywatelska będzie miała 209 posłów. PiS zdobył 166 mandatów, LiD - 53 mandaty, a PSL - 31. Jedno miejsce w Sejmie będzie miał reprezentant Mniejszości Niemieckiej.

W sumie do urn poszło 16 495 045 Polaków. A to oznacza, że frekwencja wyniosła 53,88 proc. Spośród wszystkich oddanych głosów 335 532 było nieważnych. Liczba wydaje się wielka - niejeden kandydat marzy o takim poparciu. Ale okazuje się, że to tylko 2,04 proc. ogólnej liczby oddanych głosów.

Tu znajdziesz szczegółowe wyniki wyborów do Sejmu >>>
Tu znajdziesz szczegółowe wyniki wyborów do Senatu >>>

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj