"Pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili. Ale ja jestem przekonany, że mamy wszelkie szanse wygrać i w związku z tym jeszcze trochę młodzi się pomęczą" - tak prezes PiS odpowiedział na pytanie o przyszłość swoją i partii, gdyby jego formacji nie udało się wygrać w następnych wyborach parlamentarnych.

Reklama

W trakcie spotkania w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jarosław Kaczyński stwierdził, że uniwersytety powinny być oazą wolności, a polska inteligencja powinna być sceptyczna wobec przekazów medialnych. Były premier dodał, że inteligencja powinna skupić się na budowie nowoczesnego państwa, którego tak naprawdę do tej pory nie ma.

"Ten naród powinien mieć swoje państwo, to znaczy swój dobrze funkcjonujący aparat państwowy i takiego państwa w tej chwili nie ma, bo to, które jest, ciągle - mimo że minęło prawie 20 lat - jest mutacją tego aparatu, który służył w okresie komunizmu nie Polakom, ale temu, by budować opresję Polaków" - stwierdził szef Prawa i Sprawiedliwości.