"Nie PiSz głupot" - takie właśnie hasło króluje na nowej stronie internetowej www.porazkaroku.com - pisze "Polska". To odpowiedź na witrynę PiS www.porazkaroku.pl, która miała uderzyć w Donalda Tuska i jego rząd.

Reklama

>>>Kaczyński: Internautami łatwo manipulować

Autorzy drwin z braci Kaczyńskich tłumaczą, że stworzyli swą stronę "jako odpowiedź na agresywne zachowanie w sieci". "Myśleliśmy chyba już wszyscy - i ci starzy, i starsi, i ci najstarsi, że czasy niepokoju, moherowych beretów odeszły w zapomnienie, oraz że wszystkie <układy> wyszły na jaw! A tu nagle znowu opcyja, która śmiesznie nazwała się Prawem i Sprawiedliwością, znowu próbuje namieszać w głowach, dopiero co otrząśniętych po fali kompromitacji i blamażu Polaków!" - piszą.

>>>PiS nielegalnie użyło materiałów na swoją witrynę?

Oprócz obejrzenia Jarosława Kaczyńskiego w przebraniu Pinocheta, gość witryny może zagłosować na porażkę roku. W przygotowanej sondzie większość możliwych odpowiedzi dotyczy przejęzyczeń prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Internauta może więc wybrać najgorszy - jego zdaniem - lapsus: nazwanie Artura Boruca "Borubarem", Leo Beenhakkera "Benhauerem" lub Rogera Guerreiro "Perejro".

"Przyznaję, to dość szybka odpowiedź na naszą inicjatywę. Ale porównywanie tej strony do naszej, to jak zestawianie mercedesa klasy A z trabantem" - mówi "Polsce" Mariusz Kamiński, rzecznik klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.