Prezydent Lech Kaczyński spotkał się dziś z szefami Agencji Wywiadu i Służby Wywiadu Wojskowego. Szef Agencji Wywiadu gen. bryg. Maciej Hunia i szef Służby Wywiadu Wojskowego płk Radosław Kujawa zdali prezydentowi relację z działań polskiego wywiadu podjętych w Pakistanie.

Reklama

Jeszcze przed spotkaniem prezydent powiedział: "My nie akceptujemy terroryzmu. (...) Nie akceptujemy - mówię o moim kraju - nie akceptowaliśmy i nie będziemy akceptować". W jego ocenie śmierć polskiego inżyniera z rąk terrorystów jest dowodem, że nikt, żaden kraj, nie jest wolny od zagrożenia terroryzmem. "Tym razem trafiło to w naszą ojczyznę" - dodał.

Prezydent oświadczył, że reakcja na zabicie Polaka powinna "uderzać w terrorystów po pierwsze, w terrorystów po drugie, w terrorystów po trzecie, a nie w ludzi, którzy z tym nie mają nic wspólnego". Piotr Stańczak został zabity przez talibów w sobotę. Wczoraj terroryści przekazali nagranie z jego egzekucją. Polski MSZ potwierdził już, że Polak nie żyje.

Rosyjska agencja ITAR-TASS, powołując się na pakistańską telewizję GEO TV, podała, że ciało Piotra Stańczaka zostało znalezione w jednym z okręgów Doliny Swat na północnym zachodzie Pakistanu. Jednak tych informacji nie potwierdzają ani polski MSZ, ani polska ambasada w Pakistanie.