Szef szczecińskiego okręgu PiS Leszek Dobrzyński tłumaczy, że radni tej partii nie wezmą udziału w sesji, ale też nie zamierzają protestować przeciwko uhonorowaniu Wałęsy.

Reklama

"Nie chcę tego komentować i wdawać się w dyskusję na temat przeszłości Lecha Wałęsy, ponieważ oprócz niej można wymienić wiele innych, równie istotnych argumentów przeciwko tej kandydaturze" - zaznaczył.

"Wstyd mi za PiS, ale oni są niereformowalni" - mówi DZIENNIKOWI Sławomir Nitras, poseł PO ze Szczecina. "Ponad połowa mieszkańców miasta uważa, że honorowy tytuł Wałęsie się należy" - dodaje.

>>>Przeczytaj o kłótni wokół tytułu dla Wałęsy

Uroczystą sesję rady miasta zaplanowano na 20 kwietnia. Tego dnia Lechowi Wałęsie ma zostać wręczony tytuł honorowego obywatela Szczecina. Już wiadomo, że oprócz radnych uroczystość zbojkotują też lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Tytuł honorowego obywatela miasta radni Szczecina nadali Lechowi Wałęsie już po publikacji w czerwcu ubiegłego roku książki historyków IPN Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Według autorów w początkach lat 70. były prezydent był współpracownikiem SB o kryptonimie "Bolek".