Wśród wygranych kontraktów dominują umowy podpisane z państwowymi agencjami i urzędami centralnymi oraz spółkami Skarbu Państwa, między innymi z Karpacką Spółką Gazownictwa w Tarnowie, PKP Polskie Linie Kolejowe i oddziałami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - pisze gazeta.

Reklama

>>>Platforma stawia na samokontrolę

"Spółka od lat działa na rynku zamówień publicznych, nasza działalność jest jawna i przejrzysta. Jesteśmy szczególnie obserwowani i kontrolowani" - mówi Małgorzata Grad.

Sprawą zainteresowała się minister do walki z korupcją Julia Pitera. Twierdzi, że czeka na wynik kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, ale już teraz broni spółki i Grada. A sam minister skarbu Aleksander Grad poprosił, by Centralne Biuro Antykorupcyjne i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skontrolowały zamówienia spółek Skarbu Państwa i firmę MGGP - odnotowuje gazeta.

"To jest sprawa po tysiąc razy wyjaśniona. Nie wiem, po co ją ktoś znowu odgrzewa. Traktuję to jako kolejną próbę uderzenia we mnie" - powiedział dziś minister Grad w TVN 24. "PiS w czasie swoich rządów stawało na głowie, żeby udowodnić, że coś jest w tej sprawie nie w porządku. I nie udało się tego zrobić".