"W dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację ze wszystkich funkcji w LPR. Poprosiłem jednocześnie kolegę Arnolda Masina, by zgodził się pełnić do czasu Kongresu obowiązki Prezesa LPR. Czekamy na decyzje Zarządu Głównego LPR ten stan rzeczy zatwierdzające" - napisał Wierzejski na swoim blogu na serwisie Onet.pl.

Reklama

"Wojtek od samego początku nie krył, że obejmuje kierowanie zarządem tylko tymczasowo. Zaangażował się bowiem w dwa duże projekty. Pierwszy to redagowanie i wydawanie dwumiesięcznika ideowo-programowego >Polityka Narodowa<. Drugi, znacznie bardziej absorbujący czas i energię, to próba zjednoczenia środowisk patriotycznych, narodowych, konserwatywnych i chrześcijańskich przed wyborami do europarlamentu" - wyjaśnia na swoim blogu Arnold Masin.

Dodaje, że zjednoczenie prawicy dokonało się pod sztandarem porozumienia programowego - Libertas. "Libertas to nie jest zwykła partia polityczna. To właśnie porozumienie programowe" - pisze Masin.

Wierzejski został p.o. szefa LPR, po tym jak jej przewodniczącego Mirosława Orzechowskiego oskarżono o jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej.