"Kompromituje się takim działaniami. To jego polityczna porażka, stanął po złej stronie. Libertas to partia antyeuropejska i marginalna. To nieprawda, że jest tylko przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu, jest przeciwko całej Unii Europejskiej" - stwierdził Stefan Niesiołowski w TVN24.

Reklama

>>> Polacy w Rzymie do Wałęsy: Bolek, zdrajca

Jego rozgoryczenie było tym większe, że wcześniej Lech Wałęsa był gościem PO na zjeździe Europejskiej Partii Ludowej. To frakcja w Parlamencie Europejskim, do której należy ugrupowania Donalda Tuska. "Nie można być jednocześnie na kongresie partii proeuropejskiej i antyeuropejskiej. To wkładanie kija w szprychy" - dodał.

PiS ma używanie

"Jest gratką komentować sytuację, kiedy u konkurencji są skrajne opinie: oto premier Buzek mówi, że były prezydent jest politykiem, którego nic nie może strącić z piedestału, a z chwilę z drugiej strony słyszymy, że się skompromitował. Odbieram to trochę kabaretowo" - stwierdził Tadeusz Cymański z PiS.

>>> Owacje na stojąco dla Lecha Wałęsy

"Polską politykę opanowała palikotolioza. To taka choroba w polskiej polityce, która powoduje małe wariatkowo. Już nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać" - dodał.