Dziennik Gazeta Prawana logo

Nikt nie opóźnia beatyfikacji Jana Pawła II

4 maja 2009, 12:25
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Powody, dla których proces beatyfikacyjny Jana Pawła II miałby napotkać na trudności, nie istnieją - ustalił DZIENNIK. Według włoskiego tygodnika "Panorama" - główne trudności to brak zeznań w procesie kardynała Angelo Sodano oraz odmowa przez kard. Stanisława Dziwisza dostępu do prywatnych notatek Papieża.

Tymczasem według naszych informacji kard. Sodano, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, składał zeznania w procesie beatyfikacyjnym jako jeden z pierwszych. "Ksiądz kardynał przekazywał na wszystko, o co prosiliśmy" - mówi nam członek tej komisji ks. Grzegorz Ryś.

>>> Kardynał Dziwisz opóźnia beatyfikację Jana Pawła II

" - komentuje rewelacje "Panoramy" biskup Tadeusz Pieronek, przewodniczący trybunału rogatoryjnego w procesie Jana Pawła II w archidiecezji krakowskiej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj