Prominentni politycy PiS w niedzielę nie pojawili się na urodzinach ojca dyrektora. "Nie dostałem zaproszenia" - przyznaje w "Rzeczpospolitej" Joachim Brudziński, przewodniczący Zarządu Głównego PiS.

Reklama

Joachim Brudziński, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Ziobro - to politycy PiS najczęściej występujący w charakterze komentatorów, gości lub ekspertów w audycjach Radia Maryja.

>>>PiS: Ojciec Rydzyk nas nie opuści

Ale jak się dowiedziała nieoficjalnie "Rz", jeżeli PiS nie odniesie sukcesu w czerwcowych wyborach do europarlamentu, toruńska rozgłośnia pożegna się z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Dlaczego? "Gdy brak symptomów, by PiS mógł ponownie stać się znaczącą siłą polityczną, trzeba budować alternatywę" - tłumaczy gazecie osoba współpracująca z dyrektorem RM, o. Tadeuszem Rydzykiem.

"Rz" przypomina, że politycy kojarzeni z "obozem toruńskim", tacy jak posłanka Anna Sobecka, senator Ryszard Bender (oboje z Klubu PiS) oraz eurodeputowany Witold Tomczak, wystartują do Parlamentu Europejskiego z list Libertasu, który bezskutecznie zabiegał o poparcie o. Rydzyka. "Dyrektor potraktował ich jak harcowników, żeby okazać PiS swoje niezadowolenie" - mówi informator "Rz".