W środę rano Państwowa Komisja Wyborcza rozlosuje numery dla komitetów wyborczych. Na ten moment czekali sztabowcy PO, żeby pełną parą ruszyć z kampanią do europarlamentu. Kilka godzin po wylosowaniu numerów zainaugurują ją konferencją, na której wystąpią koordynator kampanii Grzegorz Dolniak i główne twarze PO w eurowyborach: Róża Thun, Jerzy Buzek i Jacek Saryusz-Wolski. Podczas konferencji będą przedstawione hasło Platformy i billboard. Jak pisaliśmy, na billboardzie wystąpią partyjne „jedynki” na tle budynku Parlamentu Europejskiego i flag.

Reklama

>>>Bez Tuska na plakatach wyborczych PO

Niespodzianki szykują poszczególni kandydaci. W piątek w konferencji kandydata PO z Warszawy Rafała Trzaskowskiego weźmie udział aktor Michał Żebrowski, znany m.in. z filmów: "Wiedźmin", "Ogniem i Mieczem" i "Pan Tadeusz". On i inni młodzi aktorzy mają zachęcać w kampanii do głosowania na Trzaskowskiego.

Kampanię Krzysztofa Liska wesprze z kolei Krzysztof Hołowczyc. Lisek zaplanował też ponad 150 spotkań z wyborcami. Oprócz tego zamierza chodzić po domach i osobiście namawiać wyborców, żeby oddali na niego głos.

Na kontakt bezpośredni stawia też prof. Lena Kolarska-Bobińska, która jest "jedynką” PO w Lublinie. Już od kilku dni ma stolik na deptaku w Lublinie. "To mi umożliwia rozmawianie ze wszystkimi" - mówi DZIENNIKOWI. W najbliższym czasie planuje spotkania w terenie z organizacjami pozarządowymi, studentami, a także środowiskami kobiecymi. Zamierza namawiać kobiety do badania piersi.