"Wniosek o tymczasowy areszt złożono ze względu na groźbę matactwa procesowego ze strony podejrzanego" - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Reklama

>>> Działaczka PSL oszukiwała przy dotacjach

Z kolei Bożena R., obecnie dyrektorka oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, została po przesłuchaniu zwolniona do domu. "Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. złotych oraz zakaz opuszczania kraju. Nie może także pracować przy rozdziale pieniędzy z Unii Europejskiej" - zaznaczyła Klaus.

Zarzuty wobec Bożeny R. dotyczą okresu, gdy była zastępcą dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Kobieta miała wskazywać osoby, które otrzymają dotację z Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności.

Podejrzani zostali zatrzymani w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji przy przyznawaniu środków unijnych. W tej sprawie w kwietniu policja zatrzymała także 48-letniego mężczyznę, który był członkiem komisji przyznającej dotacje unijne. Został on zatrzymany podczas przyjmowania 4,5 tys. zł łapówki.

Reklama