Prezes PiS złamał zasady etyki poselskiej reklamując publicznie usługi i produkty jednej z firm - twierdzą posłowie Lewicy. Wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego skierowano już do komisji etyki poselskiej. Według rzecznika klubu PiS, Mariusza Błaszczaka, zarzuty te są bezpodstawne. "To są insynuacje. Rozumiem, że mamy wakacje więc pojawia się temat na sezon ogórkowy" - powiedział Błaszczak. "Dziwię się, że posłowie Lewicy poświęcają swoją energię i uwagę na sprawy naprawdę nieistotne" - dodał.

Reklama

>>>Jarosław Kaczyński kupi komórkę od Rydzyka

Jarosław Kaczyński, przemawiając w niedzielę na Jasnej Górze, nazwał pomysł na nową telefonię komórkową "genialnym". Kaczyński zadeklarował, że jeśli tylko telefonia ruszy, sam natychmiast taki telefon nabędzie. "Mam nadzieję, że będzie nas wiele, bo to naprawdę świetna rzecz. To genialny pomysł" - mówił szef PiS.

"Poseł Jarosław Kaczyński, występując w roli komiwojażera zachwalającego telefony komórkowe przed pielgrzymami, naraził na szwank dobre imię Sejmu. Podjęcie się przez posła tego rodzaju zajęć uchybia godności samego posła i Wysokiej Izby" - napisał Kopyciński w uzasadnieniu wniosku.

Nowa sieć telefonii komórkowej "wRodzinie" - wspólne przedsięwzięcie Fundacji Lux Veritatis o Tadeusza Rydzyka i spółki CenterNet - rozpoczęła działalność w sobotę. Na razie nowa sieć będzie oferowała tylko usługi pre-paid.