Burzę na temat Kamińskiego - który został właśnie w europarlamencie szefem współtworzonej z Brytyjczykami i Czechami frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - wywołały słowa rabina Barry'ego Marcusa, który stwierdził, że polski polityk był przeciwny przeproszeniu za mord Żydów w Jedwabnem. "Konserwatyści muszą w jakiś sposób się od tego odciąć i to potępić. W przeciwnym razie będzie wyglądało, jakby popierali te poglądy. Nawet jeśli u władzy jest tylko jedna taka osoba, to powód do zmartwienia. To nie pomaga budować mostów. A my chcemy budować mosty" - mówił.

Reklama

>>> Brytyjskie media o Kamińskim: Ekstremista

Teraz media wyciągają kolejne szczegóły z życiorysu europosła PiS. BBC przypomniało, że gejów zwykł nazywać "pedałami". W internecie dostępne jest nagranie wideo, na którym Kamiński mówi o "pedalskich stowarzyszeniach", a dopytywany przez dziennikarza, czy tak należy się wyrażać, twierdzi: "Tak ludzie mówią o nich, a jak mam mówić, przecież to są pedały".

Przypomniano też jego udział w Narodowym Odrodzeniu Polski i to, że odwiedził w Londynie i chwalił chilijskiego generała Augusto Pinocheta. "Kamiński jest fanem generała Pinocheta, uważa, że homoseksualnych mężczyzn należy nazywać pedałami, i oskarżał imigranckich pracowników ze Wschodu, że odbierają pracę Polakom" - donosi "Independent".

>>> Porażka Kamińskiego w europarlamencie

"Może sam Kamiński nie jest faszystą, ale z pewnością podziwiał ludzi, którzy nimi byli. Dziesięć lat temu, gdy Augusto Pinochet marniał w wynajętym domu w hrabstwie Surrey, czekając na ekstradycję za tortury i morderstwa, Kamiński pojawił się, by pocieszyć swego bohatera i wręczyć mu katolicki medal jako dowód szacunku" - przypomina autorka obszernego artykułu Joan Smith. PiS, czyli partię "założoną przez zdecydowanie dziwnych bliźniaków Kaczyńskich", określa jako "homofobiczną, nacjonalistyczną i fanatycznie sprzeciwiającą się aborcji".