Giertych z Kaczyńskim spotkają się o 11.00, czyli na godzinę przed Radą Polityczną PiS. O czym będą rozmawiać? Nie ma wątpliwości, że o przyszłości koalicji. Lider LPR zaproponował, by przy nowym rozdaniu kart pierwsze skrzypce miałyby grać persony stojące dotychczas w cieniu "wielkich" polskiej polityki. Teraz jednak to Kaczyński, Giertych i Lepper mieliby stanąć z boku.

Reklama

W myśl słów Giertycha: "Panie premierze! Nie ma ludzi nie zastąpionych", LPR szuka drogi na utrzymanie chwiejącego się w posadach rządu.

Również dzisiaj Andrzej Lepper zapowiada prezentację swoich dowodów w sprawie "afery gruntowej". Taśmy Leppera będą - jak zapewnia - "porażające".

"Ujawnię, kto był źródłem przecieku" - zapowiedział szef Samoobrony. I zapowiedział, że te informacje wywołają wstrząs. Spekulacje, kto Lepperowi powiedział o planowanej przeciwko niemu akcji CBA trwają: chodzi o Kaczmarka, a może Gosiewskiego?

Ale na tym nie koniec. Bowiem również na sobotę władze Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziały Rad Polityczną partii. Temat rozmów będzie jeden: wcześniejsze wybory. Ale czy decyzje zapadną? "Nie wiem, czy zapadnie decyzja co do terminu wyborów. Na pewno będzie uchwała, czy debata dotycząca obecnej sytuacji i przyspieszonych wyborów" - powiedziała posłanka Jolanta Szczypińska.