Podczas debaty nad projektem PO dotyczącym ograniczenia finansowania partii z budżetu Kluzik-Rostkowska złożyła w imieniu PJN poprawkę, która mówi o zawieszeniu finansowania partii od 2011 roku.

Reklama

Projekt PO zakłada zmniejszenie o połowę subwencji dla partii politycznych w latach 2012-13. W trakcie debaty PO zgłosiła autopoprawkę, zakładającą całkowite zawieszenie subwencji w latach 2012-13.

"Jeżeli będzie dobra wola tej Izby, to jest możliwe zawieszenie finansowania partii politycznych na rok 2011. Uważamy, że na ten trudny czas dla Polski zawieszenie finansowania partii politycznych jest niezbędne" - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Argumentowała, że partie polityczne otrzymały w tej kadencji z budżetu ponad 300 mln zł. Przypomniała, że partie otrzymują zwrot kosztów kampanii wyborczych. "Nie jesteśmy w sytuacji kompletnego braku finansowania, że żadnych pieniędzy nie ma" - mówiła.

Kluzik-Rostkowska zaznaczyła, że sytuacja budżetowa będzie najtrudniejsza w 2011 roku. "Nikt nie mówi o likwidacji finansowania partii po wsze czasy (...) Mówimy, żeby zawiesić finansowanie na najbliższe najtrudniejsze lata" - powiedziała.