"Myślę, że warto by było, aby premier zaprosił ambasadorów krajów UE i NATO i odbył z nimi oficjalne spotkanie i pokazał oficjalne stanowisko strony polskiej" - powiedział PAP Napieralski, który w sobotę uczestniczył w spotkaniu władz wojewódzkich SLD w Rawie Mazowieckiej (Łódzkie).

Reklama

SLD proponuje, żeby na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego opozycja wspólnie ze stroną rządzącą wypracowała stanowisko. Przypomniał także, że Sojusz prosił premiera Donalda Tuska, żeby spotkał się z zagranicznymi dziennikarzami akredytowanymi przy MSZ, aby "odczarować i ściągnąć to złe wrażenie", które zostało wywołane po prezentacji raportu MAK w różnych mediach europejskich i światowych.

Proszony o komentarz do informacji Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, który zapowiedział w sobotę, że rosyjscy śledczy w obecności polskich prokuratorów zamierzają ponownie przesłuchać kilku świadków katastrofy Tu-154M, lider SLD zaznaczył, że wszystko co może doprowadzić do ujawnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej, jest dobre.

Przewodniczący SLD uczestniczył w spotkaniu Rady Wojewódzkiej, którym SLD rozpoczął przygotowania do kampanii przed wyborami parlamentarnymi w woj. łódzkim. Według lidera SLD to już kolejne tego typu spotkanie w Polsce; podobne mają odbyć się we wszystkich regionach.

Szef łódzkiego SLD Dariusz Joński poinformował PAP, że władze regionalne partii powołały zespół programowy a także zespół do spraw wyłaniania kandydatów na listy wyborcze SLD w Łódzkiem.

"Zaczęliśmy rozmawiać też o programie. Województwo łódzkie jest regionem rolniczym, więc duży nacisk kładziemy na rolnictwo, ale także na infrastrukturę. To są te priorytety o których będziemy mówili także w kampanii" - powiedział Joński. Program wyborczy łódzkiego SLD ma zostać zaprezentowany za trzy miesiące.

Joński zapowiedział także, że na początku marca odbędzie się pierwszy kongres samorządowców SLD z udziałem radnych, wójtów i burmistrzów z woj. łódzkiego. "Tam będziemy rozmawiać o problemach samorządu, ale także w kontekście tych najbliższych wyborów parlamentarnych" - dodał Joński.