Wojciechowski w wyborach do Sejmu w 2007 r. na liście PO w okręgu lubelskim, gdzie startował Palikot zajął miejsce niedające mandatu. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych jako kandydat niezależny ubiegał się o urząd prezydenta Lublina. Odpadł po I turze, a w II turze poparł kandydata Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Żuka, który wygrał. Po wyborach Wojciechowski został jego zastępcą.

Reklama

Wejście do Sejmu wymaga rezygnacji ze stanowiska wiceprezydenta miasta. "To była dla mnie trudna decyzja, ale uświadomiłem sobie, że strategiczne decyzje o tym, co można zrobić dla Lublina i Lubelszczyzny zapadają w Warszawie" - powiedział Wojciechowski na konferencji prasowej. Tłumaczył, że do objęcia mandatu przekonała go sprawa ekspresowej drogi S-17 Lublin - Warszawa; przeciwko opóźnianiu budowy tej drogi mieszkańcy Lublina protestowali we wtorek w Warszawie.

Wojciechowski nie chciał odpowiedzieć na pytanie do jakiego klubu poselskiego wstąpi. "Decyzję ogłoszę - myślę - w poniedziałek, wtorek, najpóźniej" - odparł. Ostatnio angażował się on w tworzenie w Lublinie struktur PJN. Zapowiadał, że w lutym dojdzie do spotkania zwolenników nowej partii.

Wojciechowski ma 48 lat. Studiował prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był wiceprezydentem Lublina w latach 1998-2002, a w latach 2002-2006 - wiceprzewodniczącym rady miasta. Jest znany z prawicowych poglądów, do 2007 r. był członkiem ROP.